»Če bi imeli takšna letala, bi lahko delali dosti prej. To so letala, ki lahko gredo visoko, ki imajo kabino pod pritiskom.«
»Avstrijci imajo za polovico manjše območje na Štajerskem dve obrambi pred točo, vsako ima štiri do pet letal. Mi pa delamo z boljšim deležem uspeha z enim letalom. Očitno znamo.«
»Potrebujemo transportno letalo, zanesemo se lahko le nase.«
»Obranili smo napad s petimi brezpilotnimi letali.«
»Če pogledate točo, ki je padla na območjih, kjer ni obrambe pred točo, na primer na Krasu, Dolenjskem in Celjskem, in to, ki je padala na Dravskem polju in v Prekmurju, ni primerjave.«
»Problem je, da smo dežela, ki ima hribe in doline, in ko takšna supercelična nevihta pride razvita k nam, nimaš več česa narediti. Takrat, ko je to razvito, je to energija nekaj atomskih bomb. Takrat so vzgonski tokovi tako močni, da bi raztrgali tudi veliko letalo.«
»Mi ta hip nimamo neke zelo učinkovite zračne obrambe. Nekateri glasovi v Sloveniji sicer pravijo, da nas kolektivno varuje Nato, ampak za prihod zavezniških letal do Slovenije traja nekaj časa, protizračna obramba s takim sistemom pa je nekaj drugega, kot so letala.«
»Potrudili se bomo, da bomo ljudi ubranili pred točo, kolikor je to v naši moči.«
»Nevihte lahko prinesejo krajevna neurja z močnim vetrom in točo.«
»Operater v enoti zračne obrambe bi na osnovi tirnice zaznane tarče sicer lahko ugotovil, da gre za letalo. Namesto tega pa je sledila 'napačna identifikacija' tarče.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju